Søndermarkens Bager ApS

CVR · 37240095
2015
Stiftet
20-50
Ansatte
JAN 2020DEC 2020
Likviditetsgrad
67%
Svag
Afkastningsgrad
Ikke beregnet
Soliditetsgrad
25%
God
Nøgletal
2020
2019
2018
2017
2016
Likviditetsgrad67%40%37%38%68%
Afkastningsgrad-----
Soliditetsgrad25%18%15%10%7%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2016
2017
2018
2019
2020
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
150
100
50
0
2016
2017
2018
2019
2020
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2020
2019
2018
2017
2016
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.3772.2792.3262.1602.211
Primært resultat-----
Finansielle poster netto-28-50-65-90-140
Resultat før skat188---156
Årets resultat14646025120
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2016
2017
2018
2019
2020
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
500
400
300
200
100
0
2016
2017
2018
2019
2020
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2020
2019
2018
2017
2016
Immaterielle anlægsaktiver286429571714857
Materielle anlægsaktiver497665778920922
Finansielle anlægsaktiver5151515151
Anlægsaktiver i alt8341.1451.4011.6851.830
Omsætningsaktiver818312251311531
Aktiver i alt1.6511.4571.6521.9962.361
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2020
2019
2018
2017
2016
Egenkapital406260256196170
Langfristet gæld03876689461.389
Kortfristet gæld1.220773686825780
Passiver i alt1.6511.4571.6521.9962.361
Regnskabsperiode
2020
2019
2018
2017
2016
Startdato01-01-202001-01-201901-01-201801-01-201719-11-2015
Slutdato31-12-202031-12-201931-12-201831-12-201731-12-2016