Søndermarkens Bager ApS

CVR · 37240095
2015
Stiftet
20-50
Ansatte
JAN 2019DEC 2019
Likviditetsgrad
40%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
Ikke beregnet
Soliditetsgrad
18%
God
Nøgletal
2019
2018
2017
2016
Likviditetsgrad40%37%38%68%
Afkastningsgrad----
Soliditetsgrad18%15%10%7%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
150
100
50
0
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2019
2018
2017
2016
Omsætning----
Bruttofortjeneste2.2792.3262.1602.211
Primært resultat----
Finansielle poster netto-50-65-90-140
Resultat før skat---156
Årets resultat46025120
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
300
250
200
150
100
50
0
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2019
2018
2017
2016
Immaterielle anlægsaktiver429571714857
Materielle anlægsaktiver665778920922
Finansielle anlægsaktiver51515151
Anlægsaktiver i alt1.1451.4011.6851.830
Omsætningsaktiver312251311531
Aktiver i alt1.4571.6521.9962.361
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2019
2018
2017
2016
Egenkapital260256196170
Langfristet gæld3876689461.389
Kortfristet gæld773686825780
Passiver i alt1.4571.6521.9962.361
Regnskabsperiode
2019
2018
2017
2016
Startdato01-01-201901-01-201801-01-201719-11-2015
Slutdato31-12-201931-12-201831-12-201731-12-2016