Billigblomst Hillerød ApS
CVR · 43287109 · Reklamebeskyttet

Billigblomst Hillerød ApS

CVR · 43287109 · Reklamebeskyttet
2022
Stiftet
18
Ansatte
2
Nyheder
JAN 2025–DEC 2025
Likviditetsgrad
139%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
46%
Meget god
Nøgletal
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad139%119%102%133%
Afkastningsgrad14%10%0%-1%
Soliditetsgrad46%38%30%37%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2025
2024
2023
2022
Omsætning----
Bruttofortjeneste11.0948.4966.2732.414
Primært resultat2.5441.69219-76
Finansielle poster netto-241-286-309-78
Resultat før skat2.3031.406-290-154
Årets resultat1.7981.104-215-109
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
20.000
15.000
10.000
5.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver0245789
Materielle anlægsaktiver2.5352.6392.6872.462
Finansielle anlægsaktiver1.7571.7472.234-
Anlægsaktiver i alt4.2924.4114.9782.551
Omsætningsaktiver13.25011.82112.15711.808
Aktiver i alt17.54216.23217.13514.359
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2025
2024
2023
2022
Egenkapital8.0186.2205.1165.331
Langfristet gæld----
Kortfristet gæld9.5249.96111.8918.855
Passiver i alt17.54216.23217.13514.359
Regnskabsperiode
2025
2024
2023
2022
Startdato01-01-202501-01-202401-01-202323-05-2022
Slutdato31-12-202531-12-202431-12-202331-12-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS