Copenhagen Literary Agency ApS
CVR · 18357690 · Reklamebeskyttet

Copenhagen Literary Agency ApS

CVR · 18357690 · Reklamebeskyttet
1995
Stiftet
3
Ansatte
JAN 2025–DEC 2025
Likviditetsgrad
153%
God
Afkastningsgrad
9%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
36%
God
Nøgletal
2025
2024
2023
2022
2021
Likviditetsgrad153%141%163%142%122%
Afkastningsgrad9%6%13%11%13%
Soliditetsgrad36%31%41%33%23%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
200
150
100
50
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.0702.0032.2122.2262.715
Primært resultat214165232193243
Finansielle poster netto-5060-19-12-16
Resultat før skat164225212181227
Årets resultat126175163139176
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
1.000
800
600
400
200
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3242525039
Materielle anlægsaktiver71162041
Finansielle anlægsaktiver4140434139
Anlægsaktiver i alt7993102111119
Omsætningsaktiver2.2292.5121.6831.6371.807
Aktiver i alt2.3082.6051.7841.7481.926
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital841815741577439
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld1.4591.7781.0311.1561.487
Passiver i alt2.3082.6051.7841.7481.926
Regnskabsperiode
2025
2024
2023
2022
2021
Startdato01-01-202501-01-202401-01-202301-01-202201-01-2021
Slutdato31-12-202531-12-202431-12-202331-12-202231-12-2021
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS