DNP DENMARK A/S
CVR · 12759444
Profilbillede for DNP DENMARK A/S

DNP DENMARK A/S

CVR · 12759444
1989
Stiftet
42
Ansatte
APR 2025–MAR 2026
Koncernregnskab
Firmaregnskab
Likviditetsgrad
152%
God
Afkastningsgrad
-36%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
40%
Meget god
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad152%167%176%278%538%
Afkastningsgrad-36%-8%-29%-26%-11%
Soliditetsgrad40%50%60%74%85%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning160.806----
Bruttofortjeneste-18.14619.2816.40314.08235.793
Primært resultat-52.593-17.019-39.751-43.210-20.734
Finansielle poster netto1.964-1.3821.915-832-153
Resultat før skat-50.630-18.402-37.836-44.042-20.887
Årets resultat-50.630-18.402-37.836-45.221-20.887
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver01.4973.3335.07714.951
Materielle anlægsaktiver19.64036.36638.84840.98325.758
Finansielle anlægsaktiver484-0029
Anlægsaktiver i alt20.12537.86342.18046.06040.738
Omsætningsaktiver127.510181.85897.151118.444155.335
Aktiver i alt147.634219.721139.331164.505196.073
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital59.786110.41683.818121.654166.925
Langfristet gæld4.008----
Kortfristet gæld83.683108.82955.15642.55928.866
Passiver i alt147.634219.721139.331164.505196.073
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-04-202501-04-202401-04-202301-04-202201-04-2021
Slutdato31-03-202631-03-202531-03-202431-03-202331-03-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS