Epoke A/S
CVR · 14125345 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for Epoke A/S

Epoke A/S

CVR · 14125345 · Reklamebeskyttet
1990
Stiftet
80
Ansatte
11
Nyheder
MAR 2025–MAR 2026
Likviditetsgrad
399%
Meget god
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
71%
Meget god
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad399%315%-249%217%
Afkastningsgrad17%17%-14%9%
Soliditetsgrad71%66%-57%52%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning---207.783198.846
Bruttofortjeneste98.82990.631-83.49177.159
Primært resultat33.75230.181-22.14912.349
Finansielle poster netto-151-155--546-1.074
Resultat før skat33.39333.898-20.2369.679
Årets resultat25.96628.440-18.2527.268
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver084-584834
Materielle anlægsaktiver3.9193.382-6.8439.527
Finansielle anlægsaktiver9889.143-2.9204.168
Anlægsaktiver i alt4.90712.609-10.34714.529
Omsætningsaktiver199.267169.203-148.943125.025
Aktiver i alt204.174181.812-159.290139.554
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital145.857119.729-90.75773.136
Langfristet gæld6.1946.209-5.9245.941
Kortfristet gæld49.99653.738-59.93357.668
Passiver i alt204.174181.812-159.290139.554
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-03-202501-03-202401-03-202301-03-202201-03-2021
Slutdato31-03-202628-02-202528-02-202428-02-202328-02-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS