FOGTMANN LOGISTIK A/S
CVR · 31877008 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for FOGTMANN LOGISTIK A/S

FOGTMANN LOGISTIK A/S

CVR · 31877008 · Reklamebeskyttet
2008
Stiftet
13
Ansatte
18
Nyheder
JUL 2025–JUN 2026
Likviditetsgrad
111%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-4%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
14%
Tilfredsstillende
Nøgletal
2026
2025
2023
2022
2021
Likviditetsgrad111%119%177%152%170%
Afkastningsgrad-4%18%10%4%2%
Soliditetsgrad14%20%42%34%34%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
2021
2022
2023
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
2021
2022
2023
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste12.55328.40715.59227.96925.785
Primært resultat-2.9389.9024.4111.782866
Finansielle poster netto41237373248116
Resultat før skat-2.53610.4674.7842.030982
Årets resultat-2.1378.1483.7201.568752
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2021
2022
2023
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
20.000
15.000
10.000
5.000
0
2021
2022
2023
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver142125878371.086
Materielle anlægsaktiver1.5522.4002.0222.2552.568
Finansielle anlægsaktiver1.5691.5501.253991800
Anlægsaktiver i alt3.1344.1623.8624.0824.454
Omsætningsaktiver63.43052.26539.10138.88033.113
Aktiver i alt66.56556.42742.96342.96237.567
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2023
2022
2021
Egenkapital9.03211.16918.16814.44812.880
Langfristet gæld06532.2702.3784.639
Kortfristet gæld57.38244.05522.07925.61719.500
Passiver i alt66.56556.42742.96342.96237.567
Regnskabsperiode
2026
2025
2023
2022
2021
Startdato01-07-202501-01-202401-01-202301-01-202201-01-2021
Slutdato30-06-202630-06-202531-12-202331-12-202231-12-2021
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS