Handicapformidlingen ApS
CVR · 34605416 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for Handicapformidlingen ApS

Handicapformidlingen ApS

CVR · 34605416 · Reklamebeskyttet
2012
Stiftet
2.558
Ansatte
14
Nyheder
JAN 2025–DEC 2025
Likviditetsgrad
101%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
16%
Tilfredsstillende
Nøgletal
2025
2024
2023
2022
2021
Likviditetsgrad101%108%109%126%116%
Afkastningsgrad8%3%2%5%6%
Soliditetsgrad16%22%15%28%21%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
1.500.000
1.000.000
500.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning1.218.3221.062.844949.129865.251768.398
Bruttofortjeneste1.213.9441.051.874938.470856.555762.744
Primært resultat11.9653.8843.8625.6417.086
Finansielle poster netto450891799-157-350
Resultat før skat12.4154.7754.6615.4846.736
Årets resultat5353.6853.6004.2825.150
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver155101116131-
Materielle anlægsaktiver21.42720.56412.80510.69710.769
Finansielle anlægsaktiver331290308200198
Anlægsaktiver i alt21.91320.95513.22911.02810.967
Omsætningsaktiver126.538112.392152.99898.080116.399
Aktiver i alt148.450133.347166.227109.108127.366
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital23.67529.04525.48230.95826.790
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld124.775104.302140.74578.150100.576
Passiver i alt148.450133.347166.227109.108127.366
Regnskabsperiode
2025
2024
2023
2022
2021
Startdato01-01-202501-01-202401-01-202301-01-202201-01-2021
Slutdato31-12-202531-12-202431-12-202331-12-202231-12-2021
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS