HERODOT ApS
CVR · 34489653 · Reklamebeskyttet

HERODOT ApS

CVR · 34489653 · Reklamebeskyttet
2012
Stiftet
1
Ansatte
3
Nyheder
Adresse
c/o Anna Marie Swienty
Kongevej 92, st.
6400 Sønderborg
Direktør
Tom Michael Swienty
Direktør
Ansatte
202220232024202520260123
Likviditetsgrad
1856%
Meget god
Afkastningsgrad
10%
God
Soliditetsgrad
95%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
2021
2022
2023
2024
2025
Adresse
c/o Anna Marie Swienty
Kongevej 92, st.
6400 Sønderborg
Ansatte
202220232024202520260123
Kort fortalt
HERODOT ApS blev etableret i 2012 og har adresse i Sønderborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,7 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen litteratur- og musikkomposition.
Branche
Litteratur- og musikkomposition
Ejerforhold
HERODOT ApS
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
27. juli
esuoh
Adresseændring
HERODOT ApS
HERODOT ApS flytter fra København Ø til Sønderborg.
Ny adresse
c/o Anna Marie Swienty
Kongevej 92, st.
6400 Sønderborg
27. januar
hsac
Overskud på DKK 1,1 mio.
HERODOT ApS
HERODOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2025 til 31. december 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020252024
Bruttofortjeneste1.6741.102
Årets resultat1.120851
Aktiver i alt7.7696.683
Egenkapital7.3506.231
6. marts 2025
hsac
Overskud på DKK 850.540
HERODOT ApS
HERODOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242023
Bruttofortjeneste1.1021.367
Årets resultat851778
Aktiver i alt6.6836.208
Egenkapital6.2315.880
1. januar 2025
paws
Ny branche: Litteratur- og musikkomposition
HERODOT ApS
Tidligere branche: Kunstnerisk skaben.
11. april 2024
hsac
Overskud på DKK 777.843
HERODOT ApS
HERODOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2023 til 31. december 2023.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020232022
Bruttofortjeneste1.3672.990
Årets resultat7781.505
Aktiver i alt6.2085.321
Egenkapital5.8805.102
4. maj 2023
hsac
Overskud på DKK 1,5 mio.
HERODOT ApS
HERODOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2022 til 31. december 2022.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020222021
Bruttofortjeneste2.990413
Årets resultat1.505-586
Aktiver i alt5.3213.718
Egenkapital5.1023.597
31. januar 2023
eit nam
Annette Buk forlader direktionen
HERODOT ApS
Annette Buk forlader direktionen for HERODOT ApS efter en periode på 9 år.
31. januar 2023
seciffo
Nyt navn: HERODOT ApS
BUK-SWIENTY ApS
BUK-SWIENTY ApS skifter navn til HERODOT ApS.
22. september 2022
esuoh
Adresseændring
BUK-SWIENTY ApS
BUK-SWIENTY ApS flytter fra Svendborg til København Ø.
Ny adresse
Nygårdsvej 50, 4. mf.
2100 København Ø
12. maj 2022
hsac
Underskud på DKK 585.685
BUK-SWIENTY ApS
BUK-SWIENTY ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2021 til 31. december 2021.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020212020
Bruttofortjeneste4131.374
Årets resultat-586-466
Aktiver i alt3.7184.395
Egenkapital3.5974.183
28. juni 2021
hsac
Underskud på DKK 466.053
BUK-SWIENTY ApS
BUK-SWIENTY ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2020 til 31. december 2020.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020202019
Bruttofortjeneste1.3741.587
Årets resultat-466790
Aktiver i alt4.3955.091
Egenkapital4.1834.649

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS