Human House A/S
CVR · 61896813 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for Human House A/S

Human House A/S

CVR · 61896813 · Reklamebeskyttet
1980
Stiftet
84
Ansatte
31
Nyheder
APR 2025–MAR 2026
Likviditetsgrad
115%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
21%
God
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad115%107%85%114%74%
Afkastningsgrad7%10%-13%13%6%
Soliditetsgrad21%16%2%26%8%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste61.98158.67049.51854.24646.004
Primært resultat1.9502.139-2.0722.8432.409
Finansielle poster netto131523-33-70
Resultat før skat1.9612.176-2.0212.5002.992
Årets resultat1.9662.195-1.9402.5691.880
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver6057481.0321.3861.740
Materielle anlægsaktiver453274059823.074
Finansielle anlægsaktiver1.6901.1211.1191.0877.708
Anlægsaktiver i alt2.3392.1972.5563.45512.522
Omsætningsaktiver24.10920.10212.84119.00426.978
Aktiver i alt26.44922.29915.39722.45939.500
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital5.5303.5643695.8093.240
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld20.91918.73515.02816.65036.259
Passiver i alt26.44922.29915.39722.45939.500
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-04-202501-04-202401-04-202301-04-202201-04-2021
Slutdato31-03-202631-03-202531-03-202431-03-202331-03-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS