Ignatzi Assets ApS
CVR · 37524824 · Reklamebeskyttet

Ignatzi Assets ApS

CVR · 37524824 · Reklamebeskyttet
2016
Stiftet
2
Nyheder
Adresse
c/o Emil Reinholdt
Ved Skoven 1
3070 Snekkersten
Adm. direktør
Emil Ignatzi Reinholdt
Adm. direktør
Likviditetsgrad
3031%
Meget god
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
97%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
2021
2022
2023
2024
2025
Adresse
c/o Emil Reinholdt
Ved Skoven 1
3070 Snekkersten
Kort fortalt
Ignatzi Assets ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Snekkersten. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -346.817. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden finansiel formidling i.a.n.
Branche
Anden finansiel formidling i.a.n.
Ejerforhold
Ignatzi Assets ApS
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
29. juni
hsac
Overskud på DKK 4,2 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2025 til 31. december 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020252024
Bruttofortjeneste-347-433
Årets resultat4.2176.535
Aktiver i alt60.60258.111
Egenkapital58.98655.769
20. april
hsac
Regnskab for 2024 omgjort
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS omgør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242024
Bruttofortjeneste-433-398
Årets resultat6.5356.628
Aktiver i alt58.11158.196
Egenkapital55.76955.863
12. marts
nwod enil trahc
Ny status: NORMAL
Ignatzi Assets ApS
Tidligere status: Under tvangsopløsning.
5. marts
eit nam
Emil Ignatzi Reinholdt bliver adm. direktør
Ignatzi Assets ApS
Emil Ignatzi Reinholdt bliver adm. direktør i Ignatzi Assets ApS.
26. februar
nwod enil trahc
Ny status: UNDER TVANGSOPLØSNING
Ignatzi Assets ApS
Tidligere status: Normal.
30. juni 2025
hsac
Overskud på DKK 6,6 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242023
Bruttofortjeneste-398-446
Årets resultat6.62812.005
Aktiver i alt58.19649.520
Egenkapital55.86349.296
1. januar 2025
paws
Ny branche: Anden finansiel formidling i.a.n.
Ignatzi Assets ApS
Tidligere branche: Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.
29. juni 2024
hsac
Overskud på DKK 12 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2023 til 31. december 2023.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020232022
Bruttofortjeneste-446
Årets resultat12.005-1.297
Aktiver i alt49.52040.112
Egenkapital49.29637.349
30. juni 2023
hsac
Underskud på DKK 1,3 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2022 til 31. december 2022.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020222021
Bruttofortjeneste
Årets resultat-1.29736.789
Aktiver i alt40.11238.746
Egenkapital37.34938.704
7. juli 2022
hsac
Overskud på DKK 36 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2021 til 31. december 2021.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020212020
Bruttofortjeneste
Årets resultat36.7891.821
Aktiver i alt38.7465.639
Egenkapital38.7045.634
18. maj 2021
hsac
Overskud på DKK 1,8 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2020 til 31. december 2020.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020202019
Bruttofortjeneste
Årets resultat1.8212.042
Aktiver i alt5.6393.889
Egenkapital5.6343.869
12. maj 2021
esuoh
Adresseændring
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS flytter fra København S til Snekkersten.
Ny adresse
c/o Emil Reinholdt
Ved Skoven 1
3070 Snekkersten
29. december 2020
paws
Ny branche: Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.
Ignatzi Assets ApS
Tidligere branche: Uoplyst.
23. juni 2020
hsac
Overskud på DKK 2,0 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2019 til 31. december 2019.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020192018
Bruttofortjeneste
Årets resultat2.0421.083
Aktiver i alt3.8891.896
Egenkapital3.8691.880
28. marts 2019
hsac
Overskud på DKK 1,1 mio.
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2018 til 31. december 2018.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020182017
Bruttofortjeneste
Årets resultat1.083571
Aktiver i alt1.896870
Egenkapital1.880850
31. maj 2018
hsac
Overskud på DKK 571.076
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2017 til 31. december 2017.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020172016
Bruttofortjeneste-4
Årets resultat571278
Aktiver i alt870295
Egenkapital850279
24. oktober 2017
esuoh
Adresseændring
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets ApS flytter fra København V til København S.
Ny adresse
Clematisvej 5
2300 København S
21. maj 2017
seciffo
Ny selskabsform: Anpartsselskab
Ignatzi Assets ApS
Ignatzi Assets IVS ændrer selskabsform og skifter i den forbindelse navn til Ignatzi Assets ApS.
Fra
IVS
Til
ApS

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS