KEN HYGIENE SYSTEMS A/S
CVR · 10676096
Profilbillede for KEN HYGIENE SYSTEMS A/S

KEN HYGIENE SYSTEMS A/S

CVR · 10676096
1987
Stiftet
174
Ansatte
38
Nyheder
MAJ 2025–APR 2026
Koncernregnskab
Firmaregnskab
Likviditetsgrad
243%
Meget god
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
49%
Meget god
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad243%270%148%145%162%
Afkastningsgrad8%16%3%-2%5%
Soliditetsgrad49%45%33%32%38%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning350.219328.014495.608466.152472.671
Bruttofortjeneste101.80479.094116.31497.49999.872
Primært resultat20.68239.5549.407-8.01614.796
Finansielle poster netto-869-2.872-6.420-4.513-1.050
Resultat før skat19.813-17.2672.987-12.52913.746
Årets resultat15.874-25.5702.542-9.08411.282
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
400.000
300.000
200.000
100.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver20.18217.62319.70817.12118.660
Materielle anlægsaktiver25.75128.10844.31148.25736.171
Finansielle anlægsaktiver6666138137129
Anlægsaktiver i alt45.99945.79764.15765.51554.960
Omsætningsaktiver218.412205.092270.342268.851249.321
Aktiver i alt264.411250.889334.499334.367304.281
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital130.755113.803109.892107.870115.924
Langfristet gæld31.85451.14835.61735.74529.375
Kortfristet gæld89.71275.986182.457184.890154.263
Passiver i alt264.411250.889334.499334.367304.281
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-05-202501-05-202401-05-202301-05-202201-05-2021
Slutdato30-04-202630-04-202530-04-202430-04-202330-04-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS