Keylane A/S
CVR · 21276308 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for Keylane A/S

Keylane A/S

CVR · 21276308 · Reklamebeskyttet
1998
Stiftet
161
Ansatte
13
Nyheder
JAN 2025–DEC 2025
Likviditetsgrad
29%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-8%
Ikke tilfredsstillende
Nøgletal
2025
2024
2023
2022
2021
Likviditetsgrad29%28%22%38%41%
Afkastningsgrad-6%-5%-21%-31%-23%
Soliditetsgrad-8%-2%0%25%47%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste176.492170.734118.652102.326115.535
Primært resultat-20.809-13.826-48.854-56.540-46.868
Finansielle poster netto-8.212-5.852-3.506-1.803331
Resultat før skat-29.021-19.678-52.360-58.343-46.537
Årets resultat-22.485-4.600-46.134-52.482-36.745
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
400.000
300.000
200.000
100.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
100.000
50.000
0
-50.000
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver236.962202.667169.429140.256143.339
Materielle anlægsaktiver11.36813.91116.77410.88413.272
Finansielle anlægsaktiver1.9231.9231.9231.92329.030
Anlægsaktiver i alt250.253218.501188.126153.063185.641
Omsætningsaktiver109.60480.64148.40226.63620.638
Aktiver i alt359.857299.142236.528179.699206.279
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-28.176-5.691-1.09145.04397.525
Langfristet gæld6.9209.72012.54659.35249.794
Kortfristet gæld380.319293.201222.68770.61350.716
Passiver i alt359.857299.142236.528179.699206.279
Regnskabsperiode
2025
2024
2023
2022
2021
Startdato01-01-202501-01-202401-01-202301-01-202201-01-2021
Slutdato31-12-202531-12-202431-12-202331-12-202231-12-2021
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS