Mølbak Landinspektører A/S
CVR · 25483839 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for Mølbak Landinspektører A/S

Mølbak Landinspektører A/S

CVR · 25483839 · Reklamebeskyttet
2000
Stiftet
99
Ansatte
4
Nyheder
JUL 2024–JUN 2025
Likviditetsgrad
187%
God
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Nøgletal
2025
2024
2023
2022
2021
Likviditetsgrad187%285%245%225%257%
Afkastningsgrad14%14%20%6%20%
Soliditetsgrad56%61%57%54%51%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning113.07989.60684.39074.56776.606
Bruttofortjeneste78.05162.26657.06645.77151.589
Primært resultat8.4195.9718.7872.1699.675
Finansielle poster netto-1863-66-126-253
Resultat før skat8.4025.0346.22064210.405
Årets resultat6.5473.7044.2561908.365
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver8.101--0250
Materielle anlægsaktiver4.759627501712995
Finansielle anlægsaktiver10.15110.03911.2089.1078.245
Anlægsaktiver i alt23.01110.66611.7099.8199.489
Omsætningsaktiver38.94431.22431.54328.27138.489
Aktiver i alt61.95441.89043.25338.09047.979
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital34.48325.52624.82120.56524.575
Langfristet gæld3.0193.8244.4864.4167.042
Kortfristet gæld20.81210.95912.88812.57714.978
Passiver i alt61.95441.89043.25338.09047.979
Regnskabsperiode
2025
2024
2023
2022
2021
Startdato01-07-202401-07-202301-07-202201-07-202101-07-2020
Slutdato30-06-202530-06-202430-06-202330-06-202230-06-2021
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS