PRO-AUTOMATIC A/S
CVR · 25665740 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for PRO-AUTOMATIC A/S

PRO-AUTOMATIC A/S

CVR · 25665740 · Reklamebeskyttet
2000
Stiftet
224
Ansatte
34
Nyheder
JUN 2025–MAJ 2026
Likviditetsgrad
166%
God
Afkastningsgrad
18%
Meget god
Soliditetsgrad
43%
Meget god
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad166%192%185%187%187%
Afkastningsgrad18%27%30%27%21%
Soliditetsgrad43%46%46%44%45%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste175.594191.252157.087124.07096.817
Primært resultat27.80641.37341.94330.42817.917
Finansielle poster netto-160724313189
Resultat før skat26.87941.38044.85031.25018.006
Årets resultat20.68532.21235.52824.50814.004
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver2.430714---
Materielle anlægsaktiver7.1297.7376.1753.0583.401
Finansielle anlægsaktiver11.8741.3356.8643.8813.185
Anlægsaktiver i alt21.4339.78613.0396.9396.586
Omsætningsaktiver135.525145.796127.899104.61479.947
Aktiver i alt156.958155.582140.938111.55386.533
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital68.02971.34465.13349.60539.097
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld81.84976.09069.19855.96842.641
Passiver i alt156.958155.582140.938111.55386.533
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-06-202501-06-202401-06-202301-06-202201-06-2021
Slutdato31-05-202631-05-202531-05-202431-05-202331-05-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS