Ricoh | AVC A/S
CVR · 66609715 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for Ricoh | AVC A/S

Ricoh | AVC A/S

CVR · 66609715 · Reklamebeskyttet
1981
Stiftet
53
Ansatte
APR 2025–MAR 2026
Likviditetsgrad
106%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad106%110%105%106%121%
Afkastningsgrad-2%6%1%-8%5%
Soliditetsgrad1%4%1%3%11%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste36.36337.41036.44028.75135.793
Primært resultat-8021.968231-3.4011.849
Finansielle poster netto-512-869-1.011-384-661
Resultat før skat-1.3141.099-780-3.7851.187
Årets resultat-1.035902-709-2.974906
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver89247433494472
Materielle anlægsaktiver224259202332384
Finansielle anlægsaktiver458352347208483
Anlægsaktiver i alt7718589811.0341.339
Omsætningsaktiver42.18934.73940.47043.24836.030
Aktiver i alt42.96035.59841.45244.28237.370
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital2881.3234201.1294.103
Langfristet gæld2.6992.6192.4962.4923.251
Kortfristet gæld39.97331.65738.53540.66129.690
Passiver i alt42.96035.59841.45244.28237.370
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-04-202501-04-202401-04-202301-05-202201-05-2021
Slutdato31-03-202631-03-202531-03-202431-03-202330-04-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS