Shade ApS
OPLØST EFTER KONKURS

CVR · 37199494 · Reklamebeskyttet
2015
Stiftet
4
Ansatte
3
Nyheder
JUL 2018JUN 2019
Likviditetsgrad
215%
Meget god
Afkastningsgrad
-40%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
4%
Svag
Nøgletal
2019
2018
2017
2016
Likviditetsgrad215%60%174%225%
Afkastningsgrad-40%-38%-29%-2%
Soliditetsgrad4%42%64%56%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2019
2018
2017
2016
Omsætning----
Bruttofortjeneste-4.112-2.005-2.898-14
Primært resultat-9.459-4.556-4.369-14
Finansielle poster netto-37227-10
Resultat før skat-9.831-4.528-4.370-14
Årets resultat-9.147-4.528-3.418-14
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
2015
2016
2017
2018
2019
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2019
2018
2017
2016
Immaterielle anlægsaktiver10.8577.9106.034-
Materielle anlægsaktiver314552-
Finansielle anlægsaktiver1215050-
Anlægsaktiver i alt11.0098.0056.136-
Omsætningsaktiver12.3874.0328.818874
Aktiver i alt23.39612.03714.954874
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2019
2018
2017
2016
Egenkapital9465.0939.621486
Langfristet gæld14.300---
Kortfristet gæld5.7556.6705.059388
Passiver i alt23.39612.03714.954874
Regnskabsperiode
2019
2018
2017
2016
Startdato01-07-201801-01-201801-07-201620-10-2015
Slutdato30-06-201930-06-201831-12-201730-06-2016