Slagter Lund ApS
CVR · 89518415 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for Slagter Lund ApS

Slagter Lund ApS

CVR · 89518415 · Reklamebeskyttet
1979
Stiftet
38
Ansatte
21
Nyheder
JUL 2025–JUN 2026
Likviditetsgrad
99%
Svag
Afkastningsgrad
49%
Meget god
Soliditetsgrad
41%
Meget god
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad99%103%60%59%42%
Afkastningsgrad49%44%10%-8%12%
Soliditetsgrad41%37%13%15%22%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste31.58729.75526.41322.86024.631
Primært resultat5.0084.409944-8141.218
Finansielle poster netto-12-83-147-112-22
Resultat før skat4.9964.326797-9261.195
Årets resultat3.8713.359614-726915
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver00102030
Materielle anlægsaktiver3.6093.4084.9776.0307.406
Finansielle anlægsaktiver749386642307495
Anlægsaktiver i alt4.3583.7945.6296.3577.932
Omsætningsaktiver5.8016.1663.9734.0462.320
Aktiver i alt10.1599.9609.60110.40410.251
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital4.1253.6531.2941.5802.306
Langfristet gæld001.2001.4401.680
Kortfristet gæld5.8495.9926.6206.8435.525
Passiver i alt10.1599.9609.60110.40410.251
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-07-202501-07-202401-07-202301-07-202201-07-2021
Slutdato30-06-202630-06-202530-06-202430-06-202330-06-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS