Styromatic A/S
CVR · 76563314
Profilbillede for Styromatic A/S

Styromatic A/S

CVR · 76563314
1984
Stiftet
55
Ansatte
8
Nyheder
JUL 2025–JUN 2026
Koncernregnskab
Firmaregnskab
Likviditetsgrad
236%
Meget god
Afkastningsgrad
9%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
60%
Meget god
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad236%209%175%124%133%
Afkastningsgrad9%5%2%3%2%
Soliditetsgrad60%53%44%38%37%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste52.68147.62546.49041.04933.879
Primært resultat12.9517.5102.7184.5664.326
Finansielle poster netto-5021.2141.515-7.304-517
Resultat før skat12.4498.7244.2333.0498.370
Årets resultat10.1108.2063.9503.5977.292
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
200.000
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver1.6422.2632.9022.3982.185
Materielle anlægsaktiver8.55111.08113.7367.8755.737
Finansielle anlægsaktiver00046.21743.498
Anlægsaktiver i alt10.19313.34416.63856.49051.421
Omsætningsaktiver132.208135.939144.390121.871128.363
Aktiver i alt142.401149.283161.027178.361179.784
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital85.03679.39671.58068.50966.892
Langfristet gæld1.2224.6907.04211.28815.661
Kortfristet gæld55.96965.19782.40598.29396.742
Passiver i alt142.401149.283161.027178.361179.784
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-07-202501-07-202401-07-202301-07-202201-07-2021
Slutdato30-06-202630-06-202530-06-202430-06-202330-06-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS