Teradyne Robotics A/S
CVR · 29138060
Profilbillede for Teradyne Robotics A/S

Teradyne Robotics A/S

CVR · 29138060
2005
Stiftet
511
Ansatte
329
Nyheder
JAN 2025–DEC 2025
Koncernregnskab
Firmaregnskab
Likviditetsgrad
107%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-33%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
50%
Meget god
Nøgletal
2025
2024
2023
2022
2021
Likviditetsgrad107%177%136%191%190%
Afkastningsgrad-33%-8%12%27%30%
Soliditetsgrad50%64%49%58%53%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
400.000
200.000
0
-200.000
-400.000
-600.000
-800.000
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning1.983.4212.517.5122.114.6682.285.8501.943.372
Bruttofortjeneste546.262863.4021.063.8741.190.3511.032.094
Primært resultat-626.268-193.247210.688340.049379.009
Finansielle poster netto1.952558-9.3033.2966.959
Resultat før skat-624.316-192.689201.385342.714385.788
Årets resultat-615.821-166.269152.915274.747299.333
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
3.000.000
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver375.679527.602304.052238.941221.099
Materielle anlægsaktiver598.152601.292460.844234.667113.979
Finansielle anlægsaktiver12.80112.97210.3508.50310.550
Anlægsaktiver i alt986.6321.141.866775.246482.111345.628
Omsætningsaktiver922.7231.387.6821.024.508787.630898.070
Aktiver i alt1.909.3552.529.5481.799.7541.269.7411.243.698
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital945.3361.624.781887.420736.732663.432
Langfristet gæld66.07792.71474.80072.71568.014
Kortfristet gæld859.206783.325753.510411.856473.602
Passiver i alt1.909.3552.529.5481.799.7541.269.7411.243.698
Regnskabsperiode
2025
2024
2023
2022
2021
Startdato01-01-202501-01-202401-01-202301-01-202201-01-2021
Slutdato31-12-202531-12-202431-12-202331-12-202231-12-2021
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS