VINCENT DATA A/S
OPLØST EFTER KONKURS

CVR · 20447591
1997
Stiftet
0
Ansatte
JAN 2016DEC 2016
Likviditetsgrad
124%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
2%
Svag
Soliditetsgrad
33%
God
Nøgletal
2016
2015
2014
2013
2012
Likviditetsgrad124%117%110%100%94%
Afkastningsgrad2%3%2%2%2%
Soliditetsgrad33%29%27%24%22%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
800
600
400
200
0
2012
2013
2014
2015
2016
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
15
10
5
0
-5
-10
2012
2013
2014
2015
2016
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2016
2015
2014
2013
2012
Omsætning-----
Bruttofortjeneste558634685684710
Primært resultat4064425064
Finansielle poster netto-36-48-52-4998
Resultat før skat416---
Årets resultat012-705
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2012
2013
2014
2015
2016
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
600
500
400
300
200
100
0
2012
2013
2014
2015
2016
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2016
2015
2014
2013
2012
Immaterielle anlægsaktiver00255075
Materielle anlægsaktiver280325393556664
Finansielle anlægsaktiver3333333333
Anlægsaktiver i alt313358451639772
Omsætningsaktiver1.5111.7361.7591.8011.971
Aktiver i alt1.8242.0942.2102.4402.743
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2016
2015
2014
2013
2012
Egenkapital598598586593593
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld1.2201.4851.6021.8072.101
Passiver i alt1.8242.0942.2102.4402.743
Regnskabsperiode
2016
2015
2014
2013
2012
Startdato01-01-201601-01-201501-01-201401-01-201301-01-2012
Slutdato31-12-201631-12-201531-12-201431-12-201331-12-2012