VL Staal a/s
CVR · 71148319 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for VL Staal a/s

VL Staal a/s

CVR · 71148319 · Reklamebeskyttet
1983
Stiftet
73
Ansatte
19
Nyheder
APR 2025–MAR 2026
Likviditetsgrad
221%
Meget god
Afkastningsgrad
-17%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
13%
Tilfredsstillende
Nøgletal
2026
2025
2024
2023
2022
Likviditetsgrad221%200%194%324%279%
Afkastningsgrad-17%2%-3%-5%-7%
Soliditetsgrad13%30%19%19%14%
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse
2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste36.09353.75945.81649.61839.286
Primært resultat-18.7372.282-2.679-5.592-9.259
Finansielle poster netto-263-1.374-1.589-1.022-1.237
Resultat før skat-19.000908-4.268-6.615-9.397
Årets resultat-18.9854.348-4.175-6.493-9.258
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
150.000
100.000
50.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
40.000
30.000
20.000
10.000
0
2022
2023
2024
2025
2026
Beløb i DKK 1.000
Aktiver
2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver4284---
Materielle anlægsaktiver40.76440.24025.85527.37029.188
Finansielle anlægsaktiver6.9836.9836.9836.9836.983
Anlægsaktiver i alt47.78947.30732.83834.35336.171
Omsætningsaktiver65.43766.41059.26184.20992.167
Aktiver i alt113.226113.71792.099118.561128.338
Beløb i DKK 1.000
Passiver
2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital14.85633.79017.90022.02218.082
Langfristet gæld68.29644.69442.26367.11874.720
Kortfristet gæld29.57433.18330.58625.98533.038
Passiver i alt113.226113.71792.099118.561128.338
Regnskabsperiode
2026
2025
2024
2023
2022
Startdato01-04-202501-04-202401-04-202301-04-202201-04-2021
Slutdato31-03-202631-03-202531-03-202431-03-202331-03-2022
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS