Componental Aps
CVR · 43441175 · Reklamebeskyttet

Componental Aps

CVR · 43441175 · Reklamebeskyttet
2022
Stiftet
3
Ansatte
2
Nyheder
Adresse
c/o BAGHUSET C, HARPCORE
Læssøesgade 14, st.
2200 København N
Adm. direktør
Rasmus Emil Reffstrup Kjærbo
Adm. direktør
Ansatte
2025202601234
Likviditetsgrad
237%
Meget god
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
3%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
200
150
100
50
0
-50
-100
-150
2021
2022
2023
2024
2025
Adresse
c/o BAGHUSET C, HARPCORE
Læssøesgade 14, st.
2200 København N
Ansatte
2025202601234
Kort fortalt
Componental Aps blev etableret i 2022 og har adresse i København N. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 249.466. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af elektronik til husholdninger.
Branche
Fremstilling af elektronik til husholdninger
Ejerforhold
Componental Aps
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
26. juni
hsac
Underskud på DKK 66.713
Componental Aps
Componental Aps offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2025 til 31. december 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020252024
Bruttofortjeneste249752
Årets resultat-67167
Aktiver i alt881356
Egenkapital2491
30. juni 2025
hsac
Overskud på DKK 166.725
Componental Aps
Componental Aps offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242023
Bruttofortjeneste752-116
Årets resultat167-116
Aktiver i alt35622
Egenkapital91-76
13. juli 2024
hsac
Underskud på DKK 116.025
Componental Aps
Componental Aps offentliggør regnskabet for perioden 12. august 2022 til 31. december 2023.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.0002023
Bruttofortjeneste-116
Årets resultat-116
Aktiver i alt22
Egenkapital-76
26. juni 2024
esuoh
Adresseændring
Componental Aps
Componental Aps flytter fra København NV til København N.
Ny adresse
c/o BAGHUSET C, HARPCORE
Læssøesgade 14, st.
2200 København N
4. marts 2024
esuoh
Adresseændring
Componental Aps
Componental Aps flytter fra København N til København NV.
Ny adresse
Hvidkildevej 26, 1. th.
2400 København NV
23. maj 2023
eit nam
Jesper Svane Pedersen forlader direktionen
Componental Aps
Jesper Svane Pedersen forlader direktionen for Componental Aps efter en periode på 9 måneder.
23. maj 2023
paws
Ny branche: Fremstilling af elektronik til husholdninger
Componental Aps
Tidligere branche: Udlejning af erhvervsejendomme.
23. maj 2023
seciffo
Nyt navn: Componental Aps
NORDIC SOUND HUB APS
NORDIC SOUND HUB APS skifter navn til Componental Aps.
21. oktober 2022
esuoh
Adresseændring
NORDIC SOUND HUB APS
NORDIC SOUND HUB APS flytter til ny adresse i København N.
Ny adresse
c/o Harpcore, baghuset C
Læssøesgade 14, st.
2200 København N

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS