Jacob Kjær Kuscu
Sejl ApS

Jacob Kjær Kuscu

Sejl ApS
3
Roller
Balance
Roller
38 mio
Adm. direktør, bestyrelsesmedlem
17 mio
Adm. direktør, ejer
Relationer
Travel Guys ApS
2026 - nu
Best One A/S
2025 - nu
Faton Memisi Holding ApS
2025 - nu
Kort fortalt
Jacob Kjær Kuscu har været administrerende direktør i Sejl ApS siden 2015 og er desuden direktør i Best One A/S og Travel Guys ApS.
Erhvervskarriere
2015-nu · Adm. direktør
Sejl ApS
2025-nu · Adm. direktør
Best One A/S
2026-nu · Direktør
Travel Guys ApS
2015-2018 · Direktør
Best One A/S
Tillidshverv
2025-nu · Bestyrelsesmedlem
Best One A/S
2021-2025 · Bestyrelsesformand
Best One A/S
2017-2021 · Bestyrelsesmedlem
Best One A/S
Ejerforhold
Jacob Kjær Kuscu
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
11. september
esuoh
Stiftelse
Travel Guys ApS
Travel Guys ApS stiftes i branchen andre reservationstjenesteydelser og tjenesteydelser i forbindelse hermed. Jacob Kjær Kuscu er medlem af direktionen.
Se mere
31. august
hsac
Overskud på DKK 16 mio.
Best One A/S
Best One A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2025 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
28. august
hsac
Overskud på DKK 9,6 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2025 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
29. december 2025
hsac
Overskud på DKK 2,9 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2024 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
29. december 2025
hsac
Overskud på DKK 6,9 mio.
Best One A/S
Best One A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2024 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
18. august 2025
hserfer
Jacob Kjær Kuscu træder ind i bestyrelsen
Best One A/S
Jacob Kjær Kuscu træder ind i bestyrelsen for Best One A/S.
Se mere
18. august 2025
eit nam
Faton Memisi forlader direktionen
Best One A/S
Faton Memisi forlader direktionen for Best One A/S efter en periode på 10 år. Jacob Kjær Kuscu er fortsat adm. direktør i virksomheden.
Se mere
18. august 2025
eit nam
Jacob Kjær Kuscu bliver adm. direktør
Best One A/S
Jacob Kjær Kuscu bliver adm. direktør i Best One A/S.
Se mere
28. februar 2025
esuoh
Adresseændring
Sejl ApS
Sejl ApS flytter fra Valby til Glostrup. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
18. november 2024
hsac
Overskud på DKK 13 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2023 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
22. september 2023
hsac
Overskud på DKK 3,9 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2022 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
7. september 2022
hsac
Overskud på DKK 3,5 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2021 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
26. november 2021
hsac
Overskud på DKK 2,7 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2020 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
5. februar 2021
esuoh
Adresseændring
Sejl ApS
Sejl ApS flytter til ny adresse i Valby. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
19. oktober 2020
hsac
Overskud på DKK 1,8 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2019 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
23. september 2019
hsac
Overskud på DKK 1,4 mio.
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2018 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
7. september 2018
hsac
Overskud på DKK 865.306
Sejl ApS
Sejl ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2017 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
15. august 2018
esuoh
Adresseændring
Sejl ApS
Sejl ApS flytter fra Hvidovre til Valby. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
28. november 2017
seciffo
Nyt navn: Sejl ApS
Kuscu Holding ApS
Kuscu Holding ApS skifter navn til Sejl ApS. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere
13. november 2017
hsac
Overskud på DKK 527.595
Kuscu Holding ApS
Kuscu Holding ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2016 til 30. juni. Jacob Kjær Kuscu er adm. direktør i virksomheden.
Se mere

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS