K/S OBTON SOLENERGI KURORT
CVR · 36444738 · Reklamebeskyttet

K/S OBTON SOLENERGI KURORT

CVR · 36444738 · Reklamebeskyttet
2014
Stiftet
Adresse
c/o Momentum Energy Group A/S
Københavnsvej 79 A
4000 Roskilde
Direktør
Rasmus Sielemann Christensen
Direktør
Likviditetsgrad
2517%
Meget god
Afkastningsgrad
-14%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
100%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
2021
2022
2023
2024
2025
Bestyrelse
Eric Betack Storch
Bestyrelsesformand
Caroline Betack Storch
Bestyrelsesmedlem
Michael Storch Kaalund
Bestyrelsesmedlem
Adresse
c/o Momentum Energy Group A/S
Københavnsvej 79 A
4000 Roskilde
Kort fortalt
K/S OBTON SOLENERGI KURORT blev etableret i 2014 og har adresse i Roskilde. Virksomheden er et kommanditselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Ejerforhold
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
8. juni
hsac
Underskud på DKK 1,8 mio.
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2025 til 31. december 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020252024
Bruttofortjeneste
Årets resultat-1.802-542
Aktiver i alt12.70214.485
Egenkapital12.66714.469
4. maj
esuoh
Adresseændring
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT flytter til ny adresse i Roskilde.
Ny adresse
c/o Momentum Energy Group A/S
Københavnsvej 79 A
4000 Roskilde
10. juni 2025
hsac
Underskud på DKK 541.830
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242023
Bruttofortjeneste
Årets resultat-542-330
Aktiver i alt14.48514.753
Egenkapital14.46914.713
11. marts 2025
esuoh
Adresseændring
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT flytter fra Aarhus C til Roskilde.
Ny adresse
c/o Momentum Energy Group A/S
Københavnsvej 81
4000 Roskilde
24. maj 2024
hsac
Underskud på DKK 329.934
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2023 til 31. december 2023.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020232022
Bruttofortjeneste
Årets resultat-3307.090
Aktiver i alt14.75322.083
Egenkapital14.71322.046
12. maj 2023
hsac
Overskud på DKK 7,1 mio.
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2022 til 31. december 2022.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020222021
Bruttofortjeneste
Årets resultat7.090496
Aktiver i alt22.08315.490
Egenkapital22.04615.457
1. maj 2023
eit nam
Anders Marcus stopper som adm. direktør
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
Anders Marcus stopper som adm. direktør i K/S OBTON SOLENERGI KURORT.
1. maj 2023
eit nam
Henrik Larsen-Ledet træder ind i direktionen
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
Henrik Larsen-Ledet træder ind i direktionen for K/S OBTON SOLENERGI KURORT.
20. december 2022
esuoh
Adresseændring
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT flytter til ny adresse i Aarhus C.
Ny adresse
c/o Obton A/S
Kristine Nielsens Gade 5
8000 Aarhus C
23. marts 2022
hsac
Overskud på DKK 495.878
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2021 til 31. december 2021.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020212020
Bruttofortjeneste
Årets resultat496-146
Aktiver i alt15.49014.986
Egenkapital15.45714.961
12. april 2021
hsac
Underskud på DKK 146.112
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2020 til 31. december 2020.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020202019
Bruttofortjeneste
Årets resultat-14689
Aktiver i alt14.98615.863
Egenkapital14.96115.807
4. maj 2020
hsac
Overskud på DKK 89.435
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2019 til 31. december 2019.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020192018
Bruttofortjeneste
Årets resultat89468
Aktiver i alt15.86317.476
Egenkapital15.80717.417
10. maj 2019
hsac
Overskud på DKK 467.974
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2018 til 31. december 2018.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020182017
Bruttofortjeneste
Årets resultat468-44
Aktiver i alt17.47617.356
Egenkapital17.41717.349
16. april 2018
hsac
Underskud på DKK 43.588
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2017 til 31. december 2017.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020172016
Bruttofortjeneste
Årets resultat-44137
Aktiver i alt17.35619.733
Egenkapital17.34919.018
25. april 2017
hsac
Overskud på DKK 137.406
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2016 til 31. december 2016.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020162015
Bruttofortjeneste
Årets resultat137-684
Aktiver i alt19.73321.914
Egenkapital19.01820.966
14. juni 2016
hsac
Underskud på DKK 684.408
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT offentliggør regnskabet for perioden 5. november 2014 til 31. december 2015.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.0002015
Bruttofortjeneste
Årets resultat-684
Aktiver i alt21.914
Egenkapital20.966
15. marts 2016
esuoh
Adresseændring
K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI KURORT flytter til ny adresse i Aarhus C.
Ny adresse
c/o Obton A/S
Silkeborgvej 2
8000 Aarhus C
3. december 2015
seciffo
Nyt navn: K/S OBTON SOLENERGI KURORT
K/S OBTON SOLENERGI HYDROSOL 1
K/S OBTON SOLENERGI HYDROSOL 1 skifter navn til K/S OBTON SOLENERGI KURORT.

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS