J. NØRGAARD PETERSEN A/S
CVR · 28448112 · Reklamebeskyttet
Profilbillede for J. NØRGAARD PETERSEN A/S

J. NØRGAARD PETERSEN A/S

CVR · 28448112 · Reklamebeskyttet
1975
Stiftet
138
Ansatte
3
Nyheder
Adresse
Letland Alle 3
2630 Taastrup
Adm. direktør
Jesper Nørgaard
Adm. direktør
Ansatte
20222023202420252026050100150
Likviditetsgrad
40%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
43%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
8.000
6.000
4.000
2.000
0
2021
2022
2023
2024
2025
Bestyrelse
Henrik Dam Larsen
Bestyrelsesformand
Frank Nørgaard
Bestyrelsesmedlem
Jesper Nørgaard
Bestyrelsesmedlem
Søren Søndergaard Pedersen
Bestyrelsesmedlem
Adresse
Letland Alle 3
2630 Taastrup
Ansatte
20222023202420252026050100150
Kort fortalt
J. NØRGAARD PETERSEN A/S blev etableret i 1975 og har adresse i Taastrup. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 77 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen vejgodstransport.
Branche
Vejgodstransport
Ejerforhold
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
20. april
hsac
Overskud på DKK 2,0 mio.
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
J. NØRGAARD PETERSEN A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2025 til 31. december 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020252024
Bruttofortjeneste77.25774.008
Årets resultat2.0243.637
Aktiver i alt80.92782.783
Egenkapital34.41136.388
15. april
hserfer
Søren Søndergaard Pedersen træder ind i bestyrelsen
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
Søren Søndergaard Pedersen træder ind i bestyrelsen for J. NØRGAARD PETERSEN A/S.
14. april
hserfer
Morten Winsløv forlader bestyrelsen
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
Morten Winsløv forlader bestyrelsen for J. NØRGAARD PETERSEN A/S efter en periode på 3 år.
28. april 2025
hsac
Overskud på DKK 3,6 mio.
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
J. NØRGAARD PETERSEN A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242023
Bruttofortjeneste74.00870.152
Årets resultat3.6376.256
Aktiver i alt82.78382.472
Egenkapital36.38836.751
15. april 2024
hsac
Overskud på DKK 6,3 mio.
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
J. NØRGAARD PETERSEN A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2023 til 31. december 2023.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020232022
Bruttofortjeneste70.15271.950
Årets resultat6.2566.866
Aktiver i alt82.47271.658
Egenkapital36.75134.495
19. april 2023
hsac
Overskud på DKK 6,9 mio.
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
J. NØRGAARD PETERSEN A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2022 til 31. december 2022.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020222021
Bruttofortjeneste71.95064.991
Årets resultat6.8662.635
Aktiver i alt71.65872.635
Egenkapital34.49529.629
17. april 2023
hserfer
Nye navne i bestyrelsen
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
2 nye medlemmer træder ind i bestyrelsen for J. NØRGAARD PETERSEN A/S.
Bestyrelsesformand
Bestyrelsesmedlem
13. april 2022
hsac
Overskud på DKK 2,6 mio.
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
J. NØRGAARD PETERSEN A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2021 til 31. december 2021.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020212020
Bruttofortjeneste64.99167.235
Årets resultat2.6354.889
Aktiver i alt72.63570.687
Egenkapital29.62928.993
24. marts 2021
hsac
Overskud på DKK 4,9 mio.
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
J. NØRGAARD PETERSEN A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2020 til 31. december 2020.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020202019
Bruttofortjeneste67.23561.951
Årets resultat4.8892.330
Aktiver i alt70.68772.312
Egenkapital28.99325.104
24. marts 2020
hsac
Overskud på DKK 2,3 mio.
J. NØRGAARD PETERSEN A/S
J. NØRGAARD PETERSEN A/S offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2019 til 31. december 2019.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020192018
Bruttofortjeneste61.95161.948
Årets resultat2.3302.096
Aktiver i alt72.31278.408
Egenkapital25.10423.774

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS