Pilegaard-Henriksen ApS
CVR · 33353340 · Reklamebeskyttet

Pilegaard-Henriksen ApS

CVR · 33353340 · Reklamebeskyttet
2010
Stiftet
1
Ansatte
Adresse
c/o Nuna Advokater ApS
Qullilerfik 2
Postboks 59
3900 Nuuk
GL
Adm. direktør
Niels Laursen
Adm. direktør
Ansatte
2016201720182019202001
Likviditetsgrad
Ikke beregnet
Afkastningsgrad
-72%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
100%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
0
-50
-100
-150
-200
2021
2022
2023
2024
2025
Bestyrelse
Peter Schäfer
Bestyrelsesformand
Jens Hørby Jensen
Bestyrelsesmedlem
Klaus Norlyk Bruntse
Bestyrelsesmedlem
Lars Kaaber
Bestyrelsesmedlem
Adresse
c/o Nuna Advokater ApS
Qullilerfik 2
Postboks 59
3900 Nuuk
GL
Ansatte
2016201720182019202001
Kort fortalt
Pilegaard-Henriksen ApS blev etableret i 2010 og har adresse i Nuuk. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -63.221. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen opførelse af bygninger.
Branche
Opførelse af bygninger
Ejerforhold
Pilegaard-Henriksen ApS
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
6. juli
hsac
Underskud på DKK 160.695
Pilegaard-Henriksen ApS
Pilegaard-Henriksen ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2025 til 31. december 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020252024
Bruttofortjeneste-63-16
Årets resultat-161-31
Aktiver i alt122291
Egenkapital122283
4. februar
esuoh
Adresseændring
Pilegaard-Henriksen ApS
Pilegaard-Henriksen ApS flytter fra Hillerød til Nuuk.
Ny adresse
c/o Nuna Advokater ApS
Qullilerfik 2
Postboks 59
3900 Nuuk
GL
2. februar
esuoh
Adresseændring
Pilegaard-Henriksen ApS
Pilegaard-Henriksen ApS flytter fra Karlslunde til Hillerød.
Ny adresse
Bygaden 2
3400 Hillerød
29. december 2025
eit nam
Niels Laursen bliver adm. direktør
Pilegaard-Henriksen ApS
Niels Laursen erstatter Karsten John Hjarsø som adm. direktør i Pilegaard-Henriksen ApS.
1. april 2025
hserfer
Mads Thisted forlader bestyrelsen
Pilegaard-Henriksen ApS
Mads Thisted forlader bestyrelsen for Pilegaard-Henriksen ApS efter en periode på 1 år.
1. april 2025
eit nam
Mads Thisted forlader direktionen
Pilegaard-Henriksen ApS
Mads Thisted forlader direktionen for Pilegaard-Henriksen ApS efter en periode på 1 år.
1. april 2025
eit nam
Karsten John Hjarsø bliver adm. direktør
Pilegaard-Henriksen ApS
Karsten John Hjarsø bliver adm. direktør i Pilegaard-Henriksen ApS.
27. februar 2025
hsac
Underskud på DKK 31.423
Pilegaard-Henriksen ApS
Pilegaard-Henriksen ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242023
Bruttofortjeneste-16-24
Årets resultat-31-30
Aktiver i alt291320
Egenkapital283314
7. januar 2025
paws
Ny branche: Opførelse af bygninger
Pilegaard-Henriksen ApS
Tidligere branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg.
1. januar 2025
paws
Ny branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
Pilegaard-Henriksen ApS
Tidligere branche: Vvs- og blikkenslagerforretninger.
1. februar 2024
eit nam
Mads Thisted træder ind i direktionen
Pilegaard-Henriksen ApS
Mads Thisted træder ind i direktionen for Pilegaard-Henriksen ApS.
22. januar 2024
hsac
Underskud på DKK 30.005
Pilegaard-Henriksen ApS
Pilegaard-Henriksen ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2023 til 31. december 2023.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020232022
Bruttofortjeneste-24-18
Årets resultat-30-91
Aktiver i alt32040
Egenkapital31425
13. september 2023
paws
Ny branche: Vvs- og blikkenslagerforretninger
Pilegaard-Henriksen ApS
Tidligere branche: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed.
13. september 2023
seciffo
Nyt navn: Pilegaard-Henriksen ApS
Kampmann Bygningsentreprise ApS
Kampmann Bygningsentreprise ApS skifter navn til Pilegaard-Henriksen ApS.
10. juni 2023
hsac
Underskud på DKK 90.748
Kampmann Bygningsentreprise ApS
Kampmann Bygningsentreprise ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2022 til 31. december 2022.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020222021
Bruttofortjeneste-18-9
Årets resultat-91-6
Aktiver i alt40122
Egenkapital25116
25. januar 2023
esuoh
Adresseændring
Kampmann Bygningsentreprise ApS
Kampmann Bygningsentreprise ApS flytter fra Hornbæk til Karlslunde.
Ny adresse
Notgangen 8
2690 Karlslunde

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS