PurePower Sport A/S
CVR · 45121305 · Reklamebeskyttet

PurePower Sport A/S

CVR · 45121305 · Reklamebeskyttet
2024
Stiftet
16
Ansatte
Adresse
Smedevej 1
7870 Roslev
Adm. direktør
Tobias Svend Rasmussen
Adm. direktør
Ansatte
2025202605101520
Likviditetsgrad
141%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
25%
Meget god
Soliditetsgrad
29%
God
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
2021
2022
2023
2024
2025
Bestyrelse
Jonas Mørkøre Andersen
Bestyrelsesformand
Peter Høyer Toft
Bestyrelsesmedlem
Peter Wedelheim
Bestyrelsesmedlem
René Lyngs Houmøller
Bestyrelsesmedlem
Tobias Svend Rasmussen
Bestyrelsesmedlem
Adresse
Smedevej 1
7870 Roslev
Ansatte
2025202605101520
Kort fortalt
PurePower Sport A/S blev etableret i 2024 og har adresse i Roslev. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 4,9 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-specialiseret engroshandel med føde-, drikke- og tobaksvarer.
Branche
Ikke-specialiseret engroshandel med føde-, drikke- og tobaksvarer
Ejerforhold
PurePower Sport A/S
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
1. august
hserfer
Peter Wedelheim træder ind i bestyrelsen
PurePower Sport A/S
Peter Wedelheim træder ind i bestyrelsen for PurePower Sport A/S.
31. juli
hserfer
Morten Kjeldahl Vammen forlader bestyrelsen
PurePower Sport A/S
Morten Kjeldahl Vammen forlader bestyrelsen for PurePower Sport A/S efter en periode på 2 år.
29. januar
hsac
Overskud på DKK 2,2 mio.
PurePower Sport A/S
PurePower Sport A/S offentliggør regnskabet for perioden 30. september 2024 til 30. september 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.0002025
Bruttofortjeneste4.884
Årets resultat2.176
Aktiver i alt11.864
Egenkapital3.476
29. august 2025
hserfer
René Lyngs Houmøller træder ind i bestyrelsen
PurePower Sport A/S
René Lyngs Houmøller træder ind i bestyrelsen for PurePower Sport A/S.
24. marts 2025
eit nam
Peter Høyer Toft forlader direktionen
PurePower Sport A/S
Peter Høyer Toft forlader direktionen for PurePower Sport A/S efter en periode på 6 måneder.
24. marts 2025
eit nam
Tobias Svend Rasmussen bliver adm. direktør
PurePower Sport A/S
Tobias Svend Rasmussen bliver adm. direktør i PurePower Sport A/S.
1. januar 2025
hserfer
Tobias Svend Rasmussen træder ind i bestyrelsen
PurePower Sport A/S
Tobias Svend Rasmussen træder ind i bestyrelsen for PurePower Sport A/S.

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS