SCOOT ApS
OPLØST EFTER KONKURS
CVR · 28685378 · Reklamebeskyttet

SCOOT ApS
OPLØST EFTER KONKURS

CVR · 28685378 · Reklamebeskyttet
2005
Stiftet
4
Nyheder
Likviditetsgrad
136%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
27%
God
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
0
-20
-40
-60
-80
-100
-120
2010
2011
2012
2013
2014
Kort fortalt
SCOOT ApS blev etableret i 2005. I 2014 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -16.449.
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
7. december 2017
nwod enil trahc
Ny status: OPLØST EFTER KONKURS
SCOOT ApS
Tidligere status: Under konkurs.
11. februar 2016
eit nam
Peter Steen Larsen forlader direktionen
SCOOT ApS
Peter Steen Larsen forlader direktionen for SCOOT ApS efter en periode på 7 år.
11. februar 2016
nwod enil trahc
Ny status: UNDER KONKURS
SCOOT ApS
Tidligere status: Normal.
5. april 2015
hsac
Underskud på DKK 23.749
SCOOT ApS
SCOOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2014 til 31. december 2014.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020142013
Bruttofortjeneste-16-47
Årets resultat-24-47
Aktiver i alt361340
Egenkapital98122
2. juni 2014
hsac
Underskud på DKK 47.202
SCOOT ApS
SCOOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2013 til 31. december 2013.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020132012
Bruttofortjeneste-47-98
Årets resultat-47-112
Aktiver i alt340419
Egenkapital122169
12. juni 2013
hsac
Underskud på DKK 112.391
SCOOT ApS
SCOOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2012 til 31. december 2012.
Nøgletal
Beløb i 1.00020122011
Bruttofortjeneste-98
Årets resultat-112
Aktiver i alt419
Egenkapital169
11. maj 2012
hsac
Regnskab for 2011 offentliggjort
SCOOT ApS
SCOOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2011 til 31. december 2011.
Nøgletal
Beløb i 1.00020112010
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Aktiver i alt
Egenkapital
26. maj 2011
hsac
Regnskab for 2010 offentliggjort
SCOOT ApS
SCOOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2010 til 31. december 2010.
Nøgletal
Beløb i 1.00020102009
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Aktiver i alt
Egenkapital
1. juni 2010
hsac
Regnskab for 2009 offentliggjort
SCOOT ApS
SCOOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2008 til 31. december 2009.
Nøgletal
Beløb i 1.00020092008
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Aktiver i alt
Egenkapital
7. november 2008
hsac
Regnskab for 2008 offentliggjort
SCOOT ApS
SCOOT ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2007 til 30. juni.
Nøgletal
Beløb i 1.00020082007
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Aktiver i alt
Egenkapital
28. oktober 2008
seciffo
Nyt navn: SCOOT ApS
HOUSE OF SOURCING ApS
HOUSE OF SOURCING ApS skifter navn til SCOOT ApS.
9. september 2008
eit nam
Udskiftning i direktionen
HOUSE OF SOURCING ApS
3 ændringer i direktionen for HOUSE OF SOURCING ApS.
Tiltræder direktionen
Forlader direktionen
Forlader efter en periode på 3 år
Forlader efter en periode på 3 år
9. september 2008
esuoh
Adresseændring
HOUSE OF SOURCING ApS
HOUSE OF SOURCING ApS flytter til ny adresse i Rødovre.
Ny adresse
Hvidsværmervej 119
2610 Rødovre
1. januar 2008
paws
Ny branche: Salg, vedligeholdelse og reparation af motorcykler og reservedele og tilbehør hertil
HOUSE OF SOURCING ApS
Tidligere branche: Engros- og detailhandel med motorcykler, reservedele og tilbehør samt reparation og vedligeholdelse.
17. december 2007
hsac
Regnskab for 2007 offentliggjort
HOUSE OF SOURCING ApS
HOUSE OF SOURCING ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. juli 2006 til 30. juni.
Nøgletal
Beløb i 1.00020072006
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Aktiver i alt
Egenkapital

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS