Randersgade 76 ApS
CVR · 29696659 · Reklamebeskyttet

Randersgade 76 ApS

CVR · 29696659 · Reklamebeskyttet
2006
Stiftet
Adresse
c/o CEJ Ejendomsadministration A/S
Nitivej 6
2000 Frederiksberg
Likviditetsgrad
1915%
Meget god
Afkastningsgrad
18%
Meget god
Soliditetsgrad
28%
God
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
2021
2022
2023
2024
2025
Direktion
Niels Cederholm
Direktør
Peter Morten Andreassen
Direktør
Adresse
c/o CEJ Ejendomsadministration A/S
Nitivej 6
2000 Frederiksberg
Kort fortalt
Randersgade 76 ApS blev etableret i 2006 og har adresse på Frederiksberg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,8 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden udlejning af boliger.
Branche
Anden udlejning af boliger
Ejerforhold
Randersgade 76 ApS
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheder om personer og virksomheder direkte i dit CRM-system.
Nyheder
30. juni
eit nam
Niels Thomas Bruun de Neergaard stopper som adm. direktør
Randersgade 76 ApS
Niels Thomas Bruun de Neergaard stopper som adm. direktør i Randersgade 76 ApS.
1. juni
esuoh
Adresseændring
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS flytter fra København Ø til Frederiksberg.
Ny adresse
c/o CEJ Ejendomsadministration A/S
Nitivej 6
2000 Frederiksberg
23. marts
hsac
Overskud på DKK 6,9 mio.
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2025 til 31. december 2025.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020252024
Bruttofortjeneste1.8441.687
Årets resultat6.905-3.373
Aktiver i alt55.14546.312
Egenkapital15.1908.285
18. marts
eit nam
Udskiftning i direktionen
Randersgade 76 ApS
3 ændringer i direktionen for Randersgade 76 ApS.
Tiltræder direktionen
Forlader direktionen
Forlader efter en periode på 5 år
21. marts 2025
hsac
Underskud på DKK 3,4 mio.
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2024 til 31. december 2024.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020242023
Bruttofortjeneste1.6872.129
Årets resultat-3.373-3.289
Aktiver i alt46.31251.431
Egenkapital8.28511.658
22. marts 2024
hsac
Underskud på DKK 3,3 mio.
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2023 til 31. december 2023.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020232022
Bruttofortjeneste2.1291.481
Årets resultat-3.289249
Aktiver i alt51.43155.341
Egenkapital11.65814.947
23. november 2023
esuoh
Adresseændring
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS flytter til ny adresse i København Ø.
Ny adresse
c/o Fokus Nordic A/S
Østbanegade 123
2100 København Ø
24. marts 2023
hsac
Overskud på DKK 249.253
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2022 til 31. december 2022.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020222021
Bruttofortjeneste1.4811.499
Årets resultat2493.060
Aktiver i alt55.34155.637
Egenkapital14.94714.697
28. september 2022
esuoh
Adresseændring
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS flytter til ny adresse i København Ø.
Ny adresse
c/o Fokus Asset Management A/S
Østbanegade 123
2100 København Ø
11. marts 2022
hsac
Overskud på DKK 3,1 mio.
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2021 til 31. december 2021.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020212020
Bruttofortjeneste1.4991.470
Årets resultat3.0601.971
Aktiver i alt55.63752.223
Egenkapital14.69711.638
14. marts 2021
hsac
Overskud på DKK 2,0 mio.
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2020 til 31. december 2020.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020202019
Bruttofortjeneste1.4701.550
Årets resultat1.9711.449
Aktiver i alt52.22350.595
Egenkapital11.6389.667
2. december 2020
eit nam
Ib Jansholt træder ind i direktionen
Randersgade 76 ApS
Ib Jansholt erstatter Jacob Jaque Andersen i direktionen for Randersgade 76 ApS efter en periode på 3 år.
20. marts 2020
hsac
Overskud på DKK 1,4 mio.
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2019 til 31. december 2019.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020192018
Bruttofortjeneste1.5501.211
Årets resultat1.449550
Aktiver i alt50.59549.459
Egenkapital9.6678.780
4. marts 2019
hsac
Overskud på DKK 550.188
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2018 til 31. december 2018.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020182017
Bruttofortjeneste1.211858
Årets resultat5501.837
Aktiver i alt49.45948.776
Egenkapital8.7808.582
10. december 2018
eit nam
Tonny Nielsen bliver adm. direktør
Randersgade 76 ApS
Tonny Nielsen erstatter Karin Eriksen som adm. direktør i Randersgade 76 ApS.
24. april 2018
esuoh
Adresseændring
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS flytter til ny adresse i København Ø.
Ny adresse
c/o Fokus Asset Management A/S
Bomhusvej 13, 1. th.
2100 København Ø
24. april 2018
paws
Ny branche: Anden udlejning af boliger
Randersgade 76 ApS
Tidligere branche: Udlejning af erhvervsejendomme.
9. marts 2018
hsac
Overskud på DKK 1,8 mio.
Randersgade 76 ApS
Randersgade 76 ApS offentliggør regnskabet for perioden 1. januar 2017 til 31. december 2017.
Nøgletal
Beløb i DKK 1.00020172016
Bruttofortjeneste8581.665
Årets resultat1.8372.965
Aktiver i alt48.77645.257
Egenkapital8.5828.757
31. august 2017
eit nam
Jacob Jaque Andersen træder ind i direktionen
Randersgade 76 ApS
Jacob Jaque Andersen erstatter Kim Bøttger i direktionen for Randersgade 76 ApS efter en periode på 11 år.

Find det rette IT-system til din virksomhed

Få overblik over IT-leverandører, funktioner og priser – alt samlet ét sted med screenshots.

Gå på opdagelse
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS